Görevler

Çalışma arkadaşlarınıza görevler verebilir, bu görevler hakkındaki gelişmeleri anlık takip edebilirsiniz.

Görev takibi personellerin verimliliğini ölçme, şirketin faaliyetlerinin ne aşamada olduğunu görme, bunların bir takvim dahilinde ilerlemesi, görevlerin ve personellerin birbiriyle entegre çalışabilmesi gibi konuların; takibi, programlanması, raporlanması ve düzenlenmesi bir şirketin olmazsa olmazları arasındadır.

Örneğin; A şirketi 2. el bilgisayar satışı işine başlayacak. Bilgisayarların bulunması, satın alınması, teknik incelemeden geçmesi, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütülmesi, paketleme ve teslimatı, satış sonrası destek gibi birçok aşama bulunuyor ve bunlar da birçok ekip ihtiyacını beraberinde gerektiriyor. Bu birbirini takip eden aşamaların ve ekiplerin etkileşimi, sürecin hangi aşamada olduğu, hangi aşamanın, hangi ekip tarafından ne kadar sürede yapılması gerektiği, şirketin düzenli ve etkin çalışabilmesi için bir program dahilinde olmalıdır.

Görev takibinin şirketlerde bir program kullanmadan yapılabilmesi ciddi efor gerektirir ve bu bir süre sonra da içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Günümüz koşullarında şirketlerin birinci önceliği, şirket faaliyetlerini daha az sürede, daha düşük maliyetlerle ama etkin bir şekilde yürütebilmek. Kurulum gerektirmeden, verilerin depolanması ve güvenliğiyle uğraşmadan direkt olarak kullanımına başlanabilme gibi kolaylıklarından dolayı web tabanlı online muhasebe programlarının tercih edilmesi de bunun başlıca sebepleri arasında.

Bunların bilinciyle oluşan Mobiliys’in Görev Takibi modülü nasıl çalışır?

  • Yeni Görev butonuna tıklayarak kullanıcı seçip, görev açıklamasını ve tarihini de girerek görevimizi oluşturabilir.

  • Email ve/veya sms bilgilendirmesi yapabilir.

  • Verilen görev, personelin yapılacak görevlerinde, takviminde ve görevin ilgili olduğu diğer alanlarda görüntülenebilir.

  • Yönetici verdiği görevlerin listesini Görevler modülündeki data tablosunda görüntüleyebilir. İsterse tarih, görev tipi ya da anahtar kelime ile filtreleme yapabilir. Yine aynı tablo üzerinden öteleme, iptal etme, not ekleme, tarihçesini görüntüleme gibi işlemleri de yapabilir.

#personel görev takip #görevler modülü #şirketler için görev takip programı