Hatırlatmalar

Mobiliys; istediğiniz işleri, faturaları, ödemeleri, tahsilatları, teklifleri size dilediğiniz tarih ve saatte hatırlatır. İsterseniz SMS, E-Posta ve mobil bildirim gönderebilir, hiçbir işinizi unutmazsınız.

Hatırlatmalar, dinamik iş hayatında günümüzün olmazsa olmazları haline geldi. En iyi ihtimalle pek çok şirket takvimlerini oluşturabilse bile, kimi zaman yoğunluktan kimi zaman ise unutulduğundan birçok iş fırsatları, ödemeler vb. kaçırabiliyor. Bunlar da yeni müşteri kazanamama, müşteri kaybetme, vergi cezaları, şirket içi koordinasyon bozukluğu gibi birçok probleme yol açabiliyor. Sonuç olarak bu tarz problemleri aşmada kullanılan programların aslında şirket için maddi bir külfet değil de aksine bir tasarruf sağladığı ortaya çıkıyor. Hatırlatmalar için piyasada pek çok yazılım bulunsa da bu tek başına yeterli olmuyor. Mobiliys ile bunu diğer kullanıcılarla ve şirket içi faaliyetlerle entegre bir şekilde yürütebiliyoruz.

 

Peki biz Mobiliys’de bunu nasıl yapıyoruz?

1- Hatırlatmalar modülü içinde bulunan Yeni Hatırlatma butonuna tıklıyoruz.

2- Hatırlatmanın ne olduğuyla ilgili metin alanımızı dolduruyoruz.

3- Tarih ve saat alanlarını da doldurduktan sonra Onayla diyerek hızlıca hatırlatmamızı ekleyebiliyoruz.

4- Sonrasında kaydımızın ve diğer kayıtlı tüm hatırlatma verilerinin zamanını, açıklamalarını, durumlarını data tablosunda görebiliriz ve bu bilgilere göre filtrelemeler yapabiliriz.

5- İstersek direkt bu tablo üzerinden hatırlatmamızı öteleyebilir, silebilir ya da tamamladı olarak işaretleyebiliriz.

6- Data tablomuzda bulunan herhangi bir hatırlatmaya tıklayarak hatırlatmanın iç sayfayasına ulaşabiliriz. Bu sayfada data tablosunda yapılabilecek işlemlere ek olarak hatırlatmanın kategorisini belirleyebilir, tarihçe sekmesinden işlem geçmişini görüntüleyebilir veya not ekleyebiliriz.

Örneğin; Geçerlilik tarihi olan bir teklif kişisel takviminizde gösterilecek ve arzu ederseniz size bildirimler gönderilerek hatırlatılacaktır.

#hatırlatmalar #hatırlatma modülü #hatırlatma programı #hatırlatma yazılımı #iş programlama