Kişiler

Kişiler sayesinde iş yaptığınız firmalarda iletişim kurduğunuz kişilerin bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz. Bu kişilerle alakalı işlemlere (Teklifler, Faturalar, Görüşmeler)  kolayca erişebilirsiniz.

 

Kurumsal Hafızanın Şirketler İçin Önemi

Müşteri bilgilerinizin merkezi bir sistemde ve çalışanlarınızın yetkileri dahilinde erişimi açık olması olası sıkıntılardan sizi ve şirketinizi koruyabilir. Örneğin; bir çalışanınızın işe gelmemesi, hasta olması veya bir işi çıkması durumunda o çalışanınızın ilgilendiği müşteri ile hangi işte ne aşamada olunduğu bilgisi kritik önem arz etmektedir.

Kişilere bağlı kalmayarak müşteri ilişkilerini tüm süreçleriyle web tabanlı online muhasebe programları üzerinden yönetmek belki de web tabanlı online muhasebe programlarının en büyük artısı. Çünkü bir çalışanınızın şirketten ayrılması durumunda, bilgi birikimleri sistemde de birikmiş ve şirketinizin personele harcadığı emek ve sermaye uçup gitmemiş oluyor. Aksi durumda yönetici her müşteriyle tek tek ilgilenemediğinden müşterilerle olan görüşme detayları, müşteri ilişkileri, verilen tekliflerin detayları, şipariş talepleri, satış olasılıkları vb. gibi bütün süreç çalışanlar üzerinden yürüyor. Çalışanın şirketten ayrılması durumunda da bütün bu bilgiler çalışanla birlikte gitmiş oluyor ve bu da şirket için büyük bir maliyet halini alıyor. Sonuç olarak, biriktirilen bu veriler bir kurumsal hafıza oluşturmuş oluyor ve web tabanlı online muhasebe programlarıyla aslında bir maliyet değil bir tasarruf sağlamış oluyorsunuz.

Mobiliys’in Kişiler modülü tam da bu amaçla oluşturuldu!

Bu süreci aşamalar halinde özetleyecek olursak;

  • Kişiler modülünden Yeni Kişi butonuna tıklayarak gelen ekrandan ilk önce firmamızı seçiyoruz sonrasında ad soyad bölümlerini doldurarak firma yetkilisi olup olmadığını işaretleyip kaydımızı oluşturuyoruz.

  • Bu kayıtları aynı modülde veri listemizde görebiliyoruz. Bu liste üzerindeki hızlı işlemlerden İncele’ye tıklayarak kişiyle ilgili bugüne kadar olan sürecin tüm detaylarını inceleyebiliyoruz. Yine hızlı işlemlerden Yeni Görüşme butonuna tıklayarak detaylı görüşme kaydı oluşturabiliyoruz.

  • Veri listemizde üzerine tıklayarak o kişiyle ilgili bilgilere erişebiliyor, müşteriyle olan tarihçeyi görüntüleyebiliyor, notlar ekleyebiliyor, verilen teklif ve faturaları inceleyebiliyor ve bunlarla ilgili gerekli göründüğümüz düzenlemeleri yapabilip çeşitli filtreler ile de aradığımız bilgilere rahatça erişebiliyoruz.

Siz de web tabanlı online muhasebe programı Mobiliys ile tanışarak müşterilerinizle olan uçtan uca tüm ilişkilerinizi diğer modüllerle ve kullanıcılarla entegre bir şekilde oluşturarak kurumsal bir hafıza oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.