Satış

Müşterilerinizin tüm satın alma ve hizmet geçmişlerine göre verilerin kaydedilmesi ve müşterileriniz hakkında daha detaylı fikir oluşturmak adına, onlara özel teklifler hazırlamanıza, kampanyalar oluşturmanıza yardımcı olacak olan bir satış veri bankasıdır aslında satışlar modülü.

Satışlar modülünde gerçekleşmiş tüm işlemler, müşterilerinizin satış, sipariş tercihlerine göre teklifler sunmak, işletmenizin canlılığını artıracak önemli bir husustur. Satış ekibinizin kolaylıkla takip edebileceği müşteri tercihleri ve müşteri hareketleri sayesinde, geçmiş alımlara göre benzer kategorideki ürünleri müşterilerinize sunarak ihtiyaçlarına uygun satış stratejilerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Mobiliys ön muhasebe programının kolay arayüzü sayesinde satışlar ve etkileşimde olduğu diğer teklif, sipariş, fatura gibi modüllerin kolay ulaşılabilirliği ile, satış ekibiniz müşterileriniz için teklif hazırlarken zaman kaybetmeden başka bir sepet oluşturarak önceden hazırlanmış teklif için satışa dönüştürme veya siparişe dönüştürme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Satışlar modülü sayesinde müşteri hareketlerini kolayca takip edebilir, müşterilerinizin ilgi gösterdiği veya fazlaca satışı gerçekleşen ürünlerinizi gözlemleyebilir bu sayede popüler olan ürünleri ve hizmetleri kolayca tespit edebilirsiniz. Satış alanındaki kolay takipleriniz sayesinde, kat ettiğiniz yolu görebilir, başarıya giden adımları hızlandırabilirsiniz. Üstelik mobiliys’in bulut sistemli bir yazılım olması sayesinde işletmenizde olmasanız bile, istediğiniz yerden ve cihazdan tüm satış ekibinizi, satış süreçlerinizi, müşteri hareketlerinizi kolayca takip edebilirsiniz. Satış ekibinizle şirketinizde olmasanız bile doğrudan iletişimde olabilir, görev dağılımlarını dilediğiniz gibi yönetebilir ve şirkete bağlı kalmadan sorunlara müdahale edebilirsiniz. Üstelik en büyük kolaylığı saha alanında çalışması gereken satış ekibinizin, yeni müşterileri kolayca benimseyebilmesi ve onlarla kolay ilişkiler kurmasını, var olan müşterilerle ise ilişkililerini güçlendirmelerini sağlar.

Satışlar modülünde, gerçekleştirmiş olduğunuz tüm satış işlemlerinizi, işlemlerinizin detaylarını, ödemelerinizin durumlarını görebilir, gerçekleştirmiş olduğunuz satış tarihlerini, vade tarihlerinizi, ödenecek tutarları görebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa üzerinden sağ tarafta bulunan işlemler kısmından satışı tekrarlayabilir ve irsaliye yazdırabilirsiniz.

Hiçbir karışıklığa ehemmiyet vermeden, müşterilerinizin bilgilerini ve satış yönetimlerinin bir çatı altında olması, işletmenizin müşteri odaklı çalışmasına olanak sağlar, böylece satış alanındaki teklif karışıklığı, sipariş gecikmesi, satış sürecinin aksaması, yanlış kesilen faturalar gibi olumsuzlukların ortadan kalkmasını önlemiş olursunuz.

Üstelik tüm bilgilerin tek bir çatı altında toplanması, satış sürecinizi kolayca tasarlamanıza ve tüm adımları aynı oranda yürütmenizi kolaylaştırır. Aksi halde satış aşamalarınızın tanımlanmaması sorunların kaynaklarını bulmanızı zorlaştıracaktır. Müşterilerinizin hangi adımları gerçekleştirdiğini daha kolay takip edebilir, ihtiyaçlarına göre optimize edebilirsiniz.