Stok Kartları

STOK TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Mobiliys ile stok, malzeme kartlarınızı yönetebilir, ürün ve alt ürünler tanımlayabilirsiniz. Bir stok kartına birden fazla fiyat tanımı yapabilir, birden fazla birim ile çalışabilirsiniz.

STOK TAKİBİ NEDİR?

Stok takibi ya da diğer adıyla envanter yönetimi, şirketlerin üretim faaliyetlerini sürdürebilmek için elinde bulundurduğu mamul, yarı mamul ve ham maddelerin, belli bir düzen ve takip mekanizmasıyla kontrolünün yapılmasıdır.

STOK TAKİBİNİN ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMİ NEDİR VE NEDEN YAPILMALIDIR?

Stoklara olan ihtiyaç dönemsel olarak değişkenlik gösterebilir. Bir şirketin gereğinden fazla veya gereğinden az stok depolaması, her iki türlü de şirket için bir zarara yol açar. Şirketin fazla stok bulundurması depolama maliyetlerini arttırır, gereğinden az stoğunun bulunması durumunda ise de müşteri talepleri karşılanamaz. Bundan dolayı şirket aradaki dengeyi iyi kurarak hem fazla depolama maliyetlerini önlemeli hem de müşteri taleplerine cevap verebilmelidir.

STOK TAKİBİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?

Dönemsel veya sezonluk olarak artan taleplerin takip edilerek stok durumunuzu optimum seviyede tutmanız şirketinizin tasarruf sağlaması için olmazsa olmazlardandır. Aksi takdirde hem müşteri kaybedebileceğinizden hem de stok fazlalığı nedeniyle özellikle uzun ömürlü olmayan ürünlerde stoklarınızın kullanılamaz duruma geleceğinden iki taraflı bir zarar söz konusu olur. Günümüz koşullarından faydalanarak bu süreçleri etkin bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

WEB TABANLI CRM VE ERP PROGRAMLARI KULLANMANIN STOK TAKİBİNE OLUMLU ETKİLERİ NELERDİR?

Özellikle e-ticaret faaliyeti gösteren şirketlerde 7/24 olarak stok takibinin yapılması gerektiğinden bunu bir insanın yapması pek mümkün ve akılcı değildir. Çok daha az maliyetle ve daha sistematik bir şekilde web ve mobil tabanlı online bir CRM veya ERP programı kullanmak şirketiniz için en mantıklısı olacaktır. Anlık olarak satış işlemlerinize entegre bir şekilde çalışan bir stok takibinizin olması, şirket faaliyetlerinizin etkin bir şekilde yürütülmesinde büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

PEKİ MOBİLİYS’İN STOK TAKİP MODÜLÜ NASIL ÇALIŞIR?

Mobiliys’in Stok Modülü’nde her şey düşünüldü!

  • Kolaylıkla oluşturacağınız stok kartlarıyla stoklarınızın bulunduğu depoları, miktarlarını ve ihtiyaçlarınızı kontrol edebilecek, gerekli düzenlemeleri yapabileceksiniz hem de mobil kullanım kolaylığıyla.
  • Diğer çalışanlarla birlikte şatış faaliyetlerinizle de entegre bir şekilde online olarak çalışacak Satış modülümüz işinizi çok kolaylaştıracak.
  • Dinamik raporlar ile faaliyetlerinizi gözlemleyebilecek bu şekilde ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde yön verebileceksiniz.

SİZ İŞİNİZE ODAKLANIN, İŞLEYİŞİNİ MOBİLİYS’E BIRAKIN!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

#CRM STOK TAKİBİ #STOK TAKİP MODÜLÜ #STOK #STOK TAKİBİ #ÇÖZÜM #FAYDALARI #FEATURED #İŞLEVİ #NASIL #NEDİR #ÖNEMİ  #YAZILIM